Zaczepy do maszyn rolniczych

Wśród oferowanych przez nas zaczepów do maszyn rolniczych można znaleźć zaczepy transportowe, które służą do agregowania przyczep z obrotnicą. Nasza oferta obejmuje modele z płytą adaptacyjną, wykonane z flanszą lub konsolą oraz przeznaczone do wózków widłowych. Wszystkie zaczepy, które sprzedajemy, są wytrzymałe na ciągnięcie, oraz wyposażone w obrotową gardziel zabezpieczającą pojazd w przypadku wywrotki.

 

W naszym sklepie można zakupić również zaczepy automatyczne. Pozwalają one na łatwe i bezpieczne agregowanie maszyn. Łączą one sprzęt z ciągnikiem za pomocą mechanicznego sensora, który rozpoznaje obecność ucha przyczepy i w odpowiednim momencie opuszcza trzpień mocujący. Kierowca może także w razie potrzeby sterować zaczepem przy użyciu linki sterującej.

 

Dlaczego zaczepy automatyczne są lepsze od ręcznych?

 

Podczas łączenia przyczepy i ciągnika za pomocą manualnego zaczepu transportowego traktorzysta musi zachować dużą ostrożność, a przede wszystkim skorzystać z pomocy osoby trzeciej, która w odpowiednim momencie zarygluje sprzęg. W przypadku automatycznych zaczepów transportowych procesy łączenia maszyn odbywają się samoczynnie. Jedynym zadaniem kierowcy jest precyzyjne cofnięcie ciągnikiem rolniczym. Dzięki mechanizmowi odryglowującemu operator może dodatkowo odblokować sworzeń bez konieczności wysiadania z kabiny ciągnika lub korzystania z pomocy osób trzecich. W ten sposób proces odpinania maszyn odbywa się szybko i bezpiecznie.

 

W efekcie korzystania z zaczepów automatycznych zwiększa się bezpieczeństwo i komfort pracy rolnika. Sprawdzają się one jednak nie tylko podczas pracy w polu, ale także w trakcie jazdy po drogach i przy holowaniu przyczep. Do ich zalet należą również prosta konstrukcja, wysoka trwałość, łatwy montaż części zamiennych oraz szybkie sprzęganie jednej maszyny z drugą.

Zaczepy transportowe z płytą adaptacyjną: Stanowią podstawowe wyposażenie każdego ciągnika i służą głównie do agregowania maszyn nie posiadających albo posiadających niewielki nacisk na dyszel. Dzielimy na automatyczne oraz manualne, dodatkowy podział może stanowić rodzaj gardzieli. Scharmüller jako jedyny producent na świecie wprowadził poszerzaną gardziel wyposażoną dodatkowo w płytki dystansowe umożliwiające agregowanie każdy nawet nietypowego rodzaj oczka zaczepowego.

 

Zaczepy transportowe wykonane z flanszą: Montowane najczęściej jako dodatkowe wyposażenie przyczep rolniczych, kombajnów zbożowych i innych maszyn. Spotkamy je wszędzie tam gdzie potrzebne jest agregowanie więcej niż jednej maszyny. Występują w kilku rozstawach flanszy, najpopularniejsze to 140×80 i 160×100 mm.

 

Zaczepy transportowe do wózków widłowych (Minimat): jak sama nazwa wskazuje znajdują zastosowanie we wózkach widłowych, meleksach, samochodach specjalnych itp. Średnica sworznia w tego typu rozwiązaniach wynosi 25 mm, rozstaw flanszy mocującej zaś to 120×55.

 

Zaczepy transportowe wykonane z konsolą: te z kolei stosujemy jako specjalne wykonanie do różnego rodzaju maszyn, ciągników rolniczych starszych typów nie wyposażonych w korpus, maszyn specjalistycznych itp.