Belki zaczepowe

 

Belki zaczepowe wykorzystywane są do łączenia ciągników z przyczepami, opryskiwaczami, siewnikami, agregatami uprawowymi, talerzówkami, itp. Umożliwiają uzyskanie skrętu o promieniu nawet do 90 stopni, co pozwala na wykonywanie swobodnych manewrów oraz pokonywanie ostrzejszych zakrętów na obrzeżach pola. Dzieje się tak, ponieważ maszyny agregowane są na trzypunktowy układ zawieszenia. Belki polowe posiadają możliwość regulacji wysokości położenia względem maszyny.

Rodzaje belek zaczepowych

 

W naszym sklepie znajdą Państwo kilka rodzajów belek zaczepowych:

 

  • zaczepy polowe standardowe – to proste lub wygięte belki przeznaczone do konkretnych modeli ciągników oraz korpusów posiadających specjalne mocowania. Montuje się je poprzez wsunięcie w mocowanie oraz zaryglowanie i zablokowanie za pomocą trzech sworzni;
  • zaczepy z zestawem przyłączeniowym – mają własny system mocujący, dlatego mogą być stosowane w dedykowanych ciągnikach, które nie posiadają mocowań belek zaczepowych. Ich montaż polega na przykręceniu układu pod tylnym mostem traktora;
  • konsole i wkłady do korpusów z uchwytem – są to belki, przeznaczone do montowania na ciągnikach, które nie mają korpusów bądź wyposażone są w korpusy przystosowane do innego typu zaczepów.

Standard: prosta lub wygięta belka polowa dedykowana do określonego modelu ciągnika. Zakończone sworzniem nie posiadają dodatkowego mocowania, może być stosowana jedynie w korpusach posiadających specjalne mocowania. Montaż polega na wsunięciu produktu w mocowanie, zaryglowaniu pod tylnym mostem za pomocą sworznia oraz zablokowaniu w korpusie dwoma sworzniami ryglującymi. W ten sposób uzyskujemy tradycyjny zaczep polowy  bardzo wysoko ceniony przez polskich rolników.

Zestawy przyłączeniowe:  belka polowa z zestawem przyłączeniowym również jest dedykowana do określonego modelu ciągnika. Wyposażone w oddzielny system mocujący mogą być stosowane w korpusach nie posiadających mocowania. Montaż wymaga przykręcenia odpowiedniego układu pod tylnym mostem ciągnika oraz najczęściej w korpusie drabinki.

Konsole, wkłady do korpusów, wykonanie z uchwytem: w tej grupie znajdziemy wszelkie elementy pozwalające na zamontowanie belki polowej w ciągniku nie posiadającym korpusu bądź posiadającym drabinkę nie przystosowaną do niej. Stanowią uzupełnienie asortymentu oraz tańszą alternatywę w przypadku konieczności wymiany całego korpusu.