Wkłady do korpusów

Wkłady do korpusów są sednem idei korpusów szybkoprzestawnych. Pozwalają na agregowanie dowolnych maszyn w dowolnie wybranym miejscu drabinki. Każdy z wkładów może pracować zarówno w górnej jak i w dolnej pozycji. Dodatkowo pozwalają na zmianę tej pozycji dosłownie w kilka sekund sprawiając, że ciągnik staje się bardziej uniwersalną maszyną.

 

Rozróżniamy kilka rodzajów wkładów do korpusów:

 

PitonFix: jest to zaczep sworzniowy przystosowany do agregowania z oczkami pociągowymi o średnicy fi50 typu ring. Jest to bardzo mocny zaczep stosowany najczęściej jako sprzęg dolny, chociaż może pracować w każdym położeniu na jakie mu pozwala korpus. Cechuje się dużą wytrzymałością na naciski pionowe, świetnie spisuje się w maszynach typu: rozrzutnik obornika, wóz asenizacyjny, opryskiwacz, przyczepy tandem, tridem itp.

K80: jeden z najnowszych systemów sprzęgu, jedynym który pozwala na całkowicie bezluzowe połączenie ciągnika z maszyną towarzyszącą. Eliminuje luzy na styku ciągnik-maszyna co powoduje zwiększenie trwałość, poprawia komfort i ergonomię pracy, pozwala na pracę maszyny pod większym kontem względem ciągnika (praca w trudnych warunkach np.: kopalnie, lasy, kamieniołomy, nierówności) a co najważniejsze wkład K80 jest mocniejszy od zwykłego połączenia sworzniowego i pozwala przenosić większe obciążenia pionowe. Wkłady typu K80 są wykorzystywane do agregowania podobnych maszyn jak pitonfixy.

 

ISO50 samochody osobowe: ten typ połączenia jest podobny do stosowanego w samochodach osobowych. Służy do agregowanie małych przyczepek lub maszyn a oparty jest na kuli k50. Takie końcówki możemy montować na każdej dostępnej na rynku płycie adaptacyjnej, a co za tym idzie zastosować we wszystkich możliwych ciągnikach rolniczych.

 

Zaczep polowy kat.2 (sworzeń 31,5mm): stanowi połączenie tradycyjnej belki polowej z wkładem do korpusu. Pozwala na wygodne agregowanie niewielkich maszyn w dowolnej pozycji korpusu. Dodatkowo pozwala na wygodne i bezpieczne odsunięcie punktu sprzęgu maszyny od ciągnika.