Wkłady do korpusów

Wkłady do korpusów umożliwiają agregowanie wszystkich typów maszyn w dowolnym miejscu drabinki – zarówno w dolnej, jak i górnej pozycji. Zmiana położenia trwa zaledwie kilka sekund, dlatego wyposażone w nie korpusy nazywane są szybkoprzestawnymi.

 

Rodzaje wkładów do korpusów

 

Oferujemy kilka rodzajów wkładów do korpusów:

 

  • zaczepy typu PitonFix – to mocne, sworzniowe zaczepy, który wyróżniają się dużą odpornością na naciski pionowe. Stosowane są zazwyczaj jako sprzęg dolny, pozwalający agregować ciągniki z maszynami takimi jak opryskiwacze, wozy asenizacyjne, rozrzutniki obornika, a także przyczepy tandem i tridem;
  • zaczepy K80 – to nowoczesne system sprzęgu, które zapewniają bezluzowe połączenie ciągnika z inną maszyną. Brak luzów na stuku dyszla i zaczepu pozytywnie wpływa na komfort pracy. Pozwala również na przemieszczanie się maszyny towarzyszącej pod większym kątem w stosunku do traktora. Ułatwia to pracę w trudnych warunkach, np. w kopalniach, kamieniołomach, czy lasach. Co więcej, wkład ten jest mocniejszy od standardowych połączeń sworzniowych i umożliwia przenoszenie większych obciążeń pionowych;
  • ISO50 samochody osobowe – to wkład służący do ageregowania z ciągnikiem niewielkich przyczepek lub małych maszyn. Jego końcówką jest zaczep kulowy K50, który może zostać zamontowany na każdej płycie adaptacyjnej;
  • zaczep polowy kat.2 (sworzeń 31,5 mm) – to połączenie belki polowej z wkładem do korpusu, które wykorzystywane jest do agregowania z ciągnikiem niewielkich sprzętów. Jego zaletą jest to, że pozwala na bezpieczne odsuwanie punktu sprzęgu między maszynami.

 

PitonFix: jest to zaczep sworzniowy przystosowany do agregowania z oczkami pociągowymi o średnicy fi50 typu ring. Jest to bardzo mocny zaczep stosowany najczęściej jako sprzęg dolny, chociaż może pracować w każdym położeniu na jakie mu pozwala korpus. Cechuje się dużą wytrzymałością na naciski pionowe, świetnie spisuje się w maszynach typu: rozrzutnik obornika, wóz asenizacyjny, opryskiwacz, przyczepy tandem, tridem itp.

K80: jeden z najnowszych systemów sprzęgu, jedynym który pozwala na całkowicie bezluzowe połączenie ciągnika z maszyną towarzyszącą. Eliminuje luzy na styku ciągnik-maszyna co powoduje zwiększenie trwałość, poprawia komfort i ergonomię pracy, pozwala na pracę maszyny pod większym kontem względem ciągnika (praca w trudnych warunkach np.: kopalnie, lasy, kamieniołomy, nierówności) a co najważniejsze wkład K80 jest mocniejszy od zwykłego połączenia sworzniowego i pozwala przenosić większe obciążenia pionowe. Wkłady typu K80 są wykorzystywane do agregowania podobnych maszyn jak pitonfixy.

 

ISO50 samochody osobowe: ten typ połączenia jest podobny do stosowanego w samochodach osobowych. Służy do agregowanie małych przyczepek lub maszyn a oparty jest na kuli k50. Takie końcówki możemy montować na każdej dostępnej na rynku płycie adaptacyjnej, a co za tym idzie zastosować we wszystkich możliwych ciągnikach rolniczych.

 

Zaczep polowy kat.2 (sworzeń 31,5mm): stanowi połączenie tradycyjnej belki polowej z wkładem do korpusu. Pozwala na wygodne agregowanie niewielkich maszyn w dowolnej pozycji korpusu. Dodatkowo pozwala na wygodne i bezpieczne odsunięcie punktu sprzęgu maszyny od ciągnika.