Płyty nośne

Są to najmocniejsze rozwiązania pozwalające na agregowanie najcięższych maszyn, których dopuszczalna masa całkowita (DMC) nierzadko przekracza 30 ton. Montowane są w dolnej części korpusu w miejscu klasycznej belki polowej. Ryglowane w dwóch miejscach stanowią pewny i bezpieczny sposób agregowania przyczep i maszyn posiadających nacisk pionowy na dyszel często rzędu 4 ton. Sworzeń pod tylnym mostem odpowiada w większym zakresie za ciągnięcie, mocowanie w korpusie zaś odpowiada w raczej za przenoszenie siły pionowej. Zapewnia to dużo większe możliwości niż klasyczny wkład kulowy K80 czy PitonFix, który przenosi całość obciążenia tylko na korpus.

Standard: płyta nośna standard stanowi produkt dedykowany stricte do danego modelu ciągnika. Przeznaczona jest jedynie do dolnego agregowania maszyn, których konstrukcja determinuje duży nacisk na dyszel takie jak: rozrzutnik obornika, wóz asenizacyjny, opryskiwacz, kombajn do ziemniaków, buraków, marchwi (okopowych), maszyn uprawowych itd. Każda z płyt w wersji standard dedykowana pod dany model ciągnika wymaga jedynie wsunięcia w miejsce mocowania oraz zaryglowania za pomocą trzech sworzni. Dzielą się na płyty z kulą K80 oraz PitonFixem. Do płyt kulowych można w łatwy sposób zamontować system sterowania wymuszonym skrętem osi K50.

 

Do montażu/konfekcjonowania: podobnie jak płyta nośna standard występują w wersjach K80 oraz PitonFix, różną się jednak konstrukcją. Są prostsze w budowie, mają ustandaryzowane wymiary oraz możliwość dowolnego obrabiania celem dostosowania do personalnych potrzeb Klienta. Nabywca płyty nośnej do konfekcjonowania w celu jej zamontowania musi wywiercić w odpowiedni sposób otwory mocujące oraz ewentualnie usunąć nadmiar materiału, który uniemożliwia montaż w ciągniku. Dopiero wówczas można taką płytę zamontować. Podobnie jak płyty standardowe mają również możliwość zastosowania systemu sterowania wymuszonym skrętem osi K50.