Korpusy do ciągników

Korpusy do ciągników to części do traktorów, dzięki którym można w pełni bezpiecznie agregować z nimi klasyczne przyczepy oraz inne maszyny rolnicze, budowlane czy komunalne. Wykonane są z gatunkowych metali zabezpieczonych antykorozyjnie i odpornych na uszkodzenia mechaniczne. Cechują się wytrzymałością i działają sprawnie przez wiele lat. Ponadto szybkoprzestawne korpusy zaczepowe firmy Scharmueller pozwalają na przyłączanie wkładów np. PitonFix lub K80 w dowolnym położeniu – zarówno w dolnej, jak i w górnej części ramy ciągnika.

 

Rodzaje korpusów do ciągników

 

Sprzedajemy kilka rodzajów korpusów do ciągników. Wśród nich wyróżniamy:

 

  • korpus krótki – stosuje się go w połączeniu z zaczepami dolnymi, np. zaczepem pickuphitch (PUH);
  • korpus standardowy – pozwala na zastosowanie wkładów w każdej pozycji. Wykorzystuje się go często do mocowania np. belek polowych bądź płyt nośnych;
  • korpus długi – wykorzystywany jest w ciągnikach, do których agreguje się specjalistyczne maszyny o konstrukcji wymagającej niskiego sprzęgu;
  • korpus zamknięty z wbudowanym zaczepem K80 lub pitonfix – umożliwia bezpieczne agregowanie ciężkich maszyn o dużym nacisku na dyszel, takich jak tandem czy tridem.

 

Pracownicy naszego sklepu pomogą Państwu dobrać odpowiedni rodzaj korpusu do modelu ciągnika i typu wykonywanych prac. Służymy informacją na temat szczegółowych parametrów technicznych wszystkich korpusów.

Standardowy: najczęściej stosowany korpus łączący w sobie uniwersalność i wygodę. Pozwala na zastosowanie wkładów w dowolnej pozycji. Jednocześnie często służy jako podstawa mocowania belki polowej bądź płyty nośnej. W takim przypadku w dolnej części drabinki występuje wspawana lub przykręcana poprzeczka mocująca.

 

Długi: posiada wydłużone prowadnice wkładów pozwalające na montowanie zaczepów w niskich pozycjach. Spotykany w ciągnikach wymagających możliwości agregowania specjalistycznych maszyn, których konstrukcja wymaga niskiego sprzęgu.

 

Zamknięty z wbudowanym zaczepem K80, Pitonfix: zaczepy tego typu są to bardzo mocne i wytrzymałe rozwiązania. Pozwalają na bezpieczne agregowanie ciężkich maszyn typu tandem, tridem o dużym nacisku na dyszel. Wspawana płyta nośna pitonfix lub K80 jest rozwiązanie, które zapewnia wygodę i bezpieczeństwo. Dodatkowo posiadają możliwość zamontowania systemu sterowania wymuszonym skrętem osi K50. Występują także w wersjach z dodatkowym mocowaniem belki polowej w dolnej części.