Kompletny układ sterowania

Coraz częściej spotykamy się z koniecznością wymuszonego sterowania skrętem osi. Chodzi tutaj zarówno o największe przyczepy tandemowe czy tridemowe jak również o niewielkie maszyny takie jak opryskiwacz ciągany, czy rozsiewacz nawozów. Również one nierzadko posiadają skrętne osie ułatwiające prowadzenie maszyny. Tutaj z pomocą przychodzi sterowanie skrętem osi K50.

 

Sposoby montażu są różne:

 

 

Montaż do korpusów: nowoczesne korpusy nierzadko posiadają możliwość przykręcenia zintegrowanego systemu sterowania skrętem osi. Możemy tego dokonać na kilka różnych sposobów: przykręcając odpowiednie końcówki K50, wspawując je czy montując w miejsce belki polowej.

 

Montaż do płyt nośnych: podobnie jak korpusy również płyty nośne mają możliwość zastosowania sterowania skrętem osi K50. Tu z kolei najczęściej odbywa się to poprzez przykręcenie odpowiedniego elementu do kłyty K80.

 

Montaż do wkładów pickuphitch PUH: również końcówki pickuphitch posiadają możliwość zastosowania systemu wymuszonego sterowania skrętem osi K50. Tutaj w odróżnieniu od korpusów, płyt nośnych K80 czy wkładów jest jedynie możliwość zamontowania sterowania obustronnego.

 

Montaż do wkładów kulowych K80: wkłady kulowe K80 są to jedne z najbardziej rozpowszechnionych zaczepów, również one mają możliwość zintegrowania z systemem wymuszonego sterowania skrętem osi K50. Odbywa się to najczęściej poprzez przykręcenie odpowiedniego elementu do istniejącego wkładu. Nie przeszkadza on w agregowaniu wkładu na dowolnej pozycji korpusu.

 

Zaczepy K50: grupa ta stanowi końcówki K50 montowane na drążkach wymuszonego skrętu osi od strony maszyny towarzyszącej. Kula K50 daje dużo większe możliwości oraz wygodę niż rozwiązania konkurencji oparte na tradycyjnym sworzniu. Rozróżniamy końcówki z trzymakiem i bez.

 

Zestawy montażowe K50: stanowią uzupełnienie asortymentu końcówek K50 pozwalając na wyposażenie w ten system praktycznie każdą maszynę.