Komponenty i specjalne wykonania

W tej grupie znajdziemy bardzo wiele różnych, często nietypowych i ciekawych rozwiązań. Zastosowanie ich pozwoli na doposażenie praktycznie każdej maszyny w dowolny system sprzęgu: hakowy, kulowy K80, K110, pitonfix itp. Najciekawsze z nich to:

System awaryjnego odczepiania maszyny: opracowany przez inżynierów firmy Scharmüller system natychmiastowego, awaryjnego wypinania maszyny towarzyszącej. W sytuacjach awaryjnych typu pożar, wywrotka za pomocą jednego przycisku operator ciągnika może wypiąć maszynę i odjechać w bezpieczne miejsce. Statystyki dowodzą, że w samej Europie ilość maszyn, które w ciągu roku ulegają różnym wypadkom można liczyć w tysiącach. Wiele z nich można by uniknąć przy pomocy poniższego rozwiązania.

 

Kula do wspawania K80: bezpieczny sposób na zregenerowanie lub zamontowanie kuli K80 to zastosowanie kuli do wspawania lub do przykręcenia. Jedynie takie rozwiązanie (oraz wersja przykręcana opisywana poniżej) pozwala w pełni bezpiecznie i wygodnie zregenerować zaczep kulowy K80 bądź zbudować własną wersję takiego sprzęgu. Kula do wspawania wygląda następująco.

 

Kule K80, PitonFixy kątowe: występują w wersjach kulowych oraz pitonfix. Zaczep tego typu może być przykręcony praktycznie wszędzie tam gdzie jest wymagany: do płyty adaptacyjnej, konsoli, dyszla, specjalistycznej maszyny czy samochodu ciężarowego.

Kule do odłączenia z konsolą: specjalne wykonania kul kątowych przystosowanie najczęściej do wpinania w miejsce górnego cięgła niektórych ciągników.

 

Zestawy naprawcze do przykręcenia: poza kulami do wspawania stanowią jedyny w pełni bezpieczny sposób zregenerowania uszkodzonej kuli K80, pitonfixa czy belki polowej, bądź zamontowania ich indywidualnie wykonanym elemencie.

 

Kula flanszowa PKW: dział poświęcony kulom K50 stosowanym w transporcie samochodowym oraz specjalistycznych urządzeniach.

 

Haki holownicze: najprostsze rozwiązania służące do awaryjnego holowania maszyn.

 

K110 z zaczepem: system sprzęgowy K110 przeznaczony jest do najcięższych maszyn, stosowany z powodzeniem w przemyśle i rolnictwie. Pozwala na osiągnięcie dopuszczalnego nacisku pionowego o ogromnej wartości 15000 kg.

 

Siodło kołowe K150: kolejny z wynalazków opracowanych przez inżynierów firmy Scharmüller jest to system sprzęgu kulowego przeznaczony do samochodów ciężarowych. Pozwala na pracę samochodów w dużo cięższych warunkach jak tradycyjne siodła.

 

Konsole do ciągników/konsole do maszyn: są to rozwiązania pozwalające na bezpieczne agregowanie maszyn i ciągników z dowolnie wybranymi zaczepami.

 

Haki NATO: rozwiązania z powodzeniem stosowane w wojskowych maszynach, przemyśle oraz transporcie samochodowym.